Dziennikarze WP money nominowani do prestiżowych nagród. Łukasz Pałka i Mateusz Ratajczak w konkursie Grand Press 2016


Dziennikarze WP money – Łukasz Pałka i Mateusz Ratajczak są nominowani w prestiżowym konkursie Grand Press 2016. Pałka powalczy o nagrodę Grand Press Economy dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego, Ratajczak o wygraną w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne.

Łukasz Pałka, dziennikarz WP money jest jednym z trzech nominowanych do prestiżowej nagrody Grand Press Economy 2016. To nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów.

W tym roku jego dziennikarskie dokonania doceniła kapituła konkursu Grand Press. Łukasz został nominowany za to, że "wnikliwe przygląda się rynkowi forex i konsekwentnie wykazuje, że nie da się na nim zarobić łatwych pieniędzy, do czego przekonuje wiele zaangażowanych na nim instytucji finansowych. Press w uzasadnieniu wyboru pisze, że Pałka "odczarowuje ich oferty".

Jednym z pierwszych tekstów Łukasza, odsłaniającym kulisy działania rynku foreksowego, był reportaż "Pan Jacek z Lublina miał pomnażać pieniądze. Wszystkich spotkała boska kara za chciwość".

Mateusz Ratajczak został nominowany za cykl materiałów pt. "Łowcy frajerów" w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne.

Nasz dziennikarz zatrudnił się w jednej z firm wciągających Polaków w bardzo ryzykowne inwestycje. Sceny z „Wilka z Wall Street" i „Boiler Room" to nie fikcja. Mateusz Ratajczak udowodnił, że tuż pod okiem Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie działają z powodzeniem firmy, które tylko żerują na niewiedzy klientach. Pracownicy na każdym kroku kłamią i manipulują, byle doprowadzić do wpłaty. O stratach nikt już nie mówi.

– Dzwoniłem do ludzi z Świebodzic, Bydgoszczy, Kleszczewa, Lublina, Wrocławia, Szamotuł, Śremu, Starego Lewkowa, Jarosławia, Sanoka, Zebrzydowic. "Jest okazja, by zarobić!" – powtarzałem w kółko i czarowałem ludzi. A obok pracowało 40, może 50 takich samych osób. Wszyscy czekający tylko na wpłatę frajera. Bo tak określa się klienta – opowiada o kulisach tekstu Mateusz Ratajczak.

Przeczytaj reportaż "Łowca frajerów".

Wszystkie nominacje w poszczególnych kategoriach konkursu Grand Press 2016 można zobaczyć na stronach organizatora. Wszystkim nominowanym gratulujemy.

Money.pl

Co ty na to?
Heheszek Heheszek
0
Heheszek
O Mateńko O Mateńko
0
O Mateńko
Hejtuś Hejtuś
0
Hejtuś
Rekin Rekin
0
Rekin
Świntuch Świntuch
0
Świntuch
Czaruś Czaruś
0
Czaruś

log in

reset password

Back to
log in