Kolejna stacja Supercharger dla Tesli w Polsce. Nowy punkt otwarto w Katowicach


Po Kostomłotach na mapie Polski pojawił się kolejny punkt z ładowarkami Tesla Motors. Nowe Superchargery były stawiane od dłuższego czasu na stacji Orlen w Katowicach. Od dziś są otwarte do użytku dla posiadaczy samochodów elektrycznych marki Tesla.

Na Orlenie przy ulicy Murckowskiej w Katowicach stanęły 4 Superchargery. Nowa lokalizacja superszybkich ładowarek została otwarta po prawie 8 miesiącach od pierwszej instalacji w Kostomłotach pod Wrocławiem. Informacja o udostępnieniu kierowcom nowych stacji ładowania pojawiła się na profilu Tesla jedzie P0 PRĄD na portalu społecznościowym Facebook, prowadzonym przez Jakuba Tabędzkiego.

Współpraca PKN Orlen i Tesla Motors została ogłoszona w zeszłoroczne wakacje. W ramach wspólnego projektu, Superchargery stanęły także na niemieckich stacjach star oraz w Czechach. Dzięki nowoczesnej technologii 80 proc. baterii zostanie naładowane w 40 minut, a do pełna w 75 minut. Opatentowane ładowarki Tesla Motors pozwalają póki co naładować samochód za darmo. Spółka Elona Muska zapowiedziała jednak zakończenie darmowego programu ładowania – wstępnie powiedziano o wprowadzeniu abonamentów na tę usługę. Pakiety ładowania będą musieli kupować właściciele najtańszego modelu z portfolio producenta – modelu 3.

Katowickie ładowarki są już dostępne na mapie Tesla Motors. To jak na razie dopiero druga tego typu instalacja w Polsce. Najbliższe znajdują się jeszcze w czeskim Humpolecu, słowackiej Sielnicy i kilka tuż za granicą polsko-niemiecką (Uckerfelde i Bersteland. Dwa pojedyncze stanowiska znajdują się także w Dreznie, nie są to jednak Superchargery).

Mateusz Gawin Źródło:

Co ty na to?
Heheszek Heheszek
0
Heheszek
O Mateńko O Mateńko
0
O Mateńko
Hejtuś Hejtuś
0
Hejtuś
Rekin Rekin
0
Rekin
Świntuch Świntuch
0
Świntuch
Czaruś Czaruś
0
Czaruś

log in

reset password

Back to
log in