Konta osobiste: promocje – grudzień 2016 r.


Koniec roku mógł popsuć humory niektórym klientom. Po spokojniejszym okresie, kolejne instytucje zdecydowały się na podwyżki. Główną kartą przetargową w walce o klienta pozostają promocje, które kuszą nagrodami pieniężnymi lub gwarancją korzystniejszych warunków prowadzenia rachunku. Sprawdziliśmy, ile można zyskać na zmianie konta, decydując się na to jeszcze w 2016 roku.

Na zmianie konta wciąż można zarobić, choć banki oferują obecnie skromniejsze bonusy. Liczba dostępnych promocji nie uległa znacznym zmianom, jednak można dostrzec, że o wysokie premie może być coraz trudniej. Jeszcze miesiąc temu najwięcej można było dostać 760 zł. Teraz jest to o 160 zł mniej. Najnowsze oferty potwierdzają, że banki nie są już tak hojne jak dotychczas.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, przygotowaliśmy dla czytelników zestawienie ofert skierowanych do klientów, którzy otworzą nowy rachunek w banku. Promocje zostały zaprezentowane z uwzględnieniem podziału na nowe oferty oraz te wciąż obowiązujące. Analiza nie obejmuje kont dla klientów korzystających z programu rządowego „Rodzina 500 Plus” oraz rachunki typu VIP.

Najnowsze konta promocyjne w grudniu 2016

Świąteczne okazje zdają się nie dotyczyć ofert banków. Z listy dostępnych promocji zniknęła propozycja od Banku Zachodniego WBK, dzięki której można było zdobyć do 760 zł, podpisując umowę ubezpieczenia. Do tej pory była to oferta, która mogła przynieść klientowi największy zysk.

Bank Millennium to kolejny bank, który zrezygnował z promowania swoich rachunków w ten sposób. Zainteresowani Kontem 360° lub Kontem 360° Student utracili w mikołajki możliwość otwarcia rachunku w ramach promocji „Zyskaj 360 zł – 4 edycja”. Na przedłużenie kampanii promocyjnej nie zdecydował się również PKO Bank Polski. W zamian za założenie PKO Konta Pierwszego bank nagradzał klientów wejściówkami do kina.

Premie dla nowych klientów zakładających konto osobiste w bankach – grudzień 2016 r.

NOWE promocje

Bank

Szczegóły

Bank Pekao

Promocja „Załóż Eurokonto Intro i otrzymaj bilet do kina”. Otwarcie Eurokonta Intro w okresie promocji i zawnioskowanie o kartę debetową zapewnia otrzymanie 2 biletów do kina w postaci kodu SMS. Promocja obowiązuje do 31 stycznia 2017 r. lub do momentu wydania 6000 nagród.

BGŻ BNP Paribas

Promocja „iKonto z kartą”. Nowy klient, który otworzy iKonto drogą internetową otrzyma możliwość skorzystania z premii za każdą wykonaną transakcję dołączoną kartą debetową. Bonus wynosi 3% zwrotu za każdą płatność z wyłączeniem transakcji wskazanych w regulaminie. Maksymalna kwota miesięcznego zwrotu wynosi 40 zł. Bank nalicza premię przez okres 5 miesięcy od założenia konta. Aby zostać objętym promocją, klient musi zawnioskować o wydanie karty debetowej oraz nadanie dostępu do systemu transakcyjnego. Promocja obowiązuje do 31 marca 2017 r. lub do momentu spełnienia warunków regulaminu przez 1000 osób.

PODTRZYMANE promocje z poprzedniego zestawienia

Bank

Szczegóły

Alior Bank (część przejęta z Banku BPH)

Promocja „Kapitalne Konto dla Klientów ZUS”. Klient, który założy rachunek w okresie promocji zapewni sobie:

 • bezpłatne prowadzenie konta przez 24 miesiące od jego uruchomienia,
 • do 30 zł premii miesięcznie w postaci 5% zwrotu za zakupy w aptece opłacone kartą debetową dołączoną do konta.

Skorzystać z promocji mogą osoby, które ukończyły 55. rok życia oraz będą zasilać konto wpływami z tytułu świadczenia emerytalno-rentowego.

Otworzyć konto w ramach promocji można do 31 marca 2017 r.

Bank Pekao

Promocja Eurokonta Intro. Promocja obejmuje otrzymanie lepszych warunków cenowych obowiązujących do końca 2018 roku. Do oferty należą:

 • bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • brak opłat za prowadzenie konta walutowego,
 • możliwość uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę debetową, o ile klient wykona co najmniej 4 transakcje bezgotówkowe w okresie rozliczeniowym.

Oferta specjalna jest dostępna do 31 grudnia 2016 r.

Bank Zachodni WBK

Promocja „Konto z kartą procentuje”. Bank Zachodni WBK oferuje nowym klientom podwyższone oprocentowanie Konta Godnego Polecenia w wysokości 4%. Oprocentowanie obejmuje saldo 4 000 zł. Do warunków stawianych przez bank należy otwarcie rachunku przez internet lub infolinię, zawarcie umowy o dostęp do bankowości internetowej, zawnioskowanie o kartę VISA Sol oraz dokonanie nią co najmniej 5 płatności w poprzednim miesiącu. Klient może się ubiegać o oprocentowanie każdego miesiąca do grudnia 2017 roku włącznie. Czas na założenie konta jest do 15 grudnia 2016 r.

BOŚ Bank

Promocja „EKOkonto bez Kosztów + Karta z Nagrodą”. Bank daje możliwość zyskania 600 zł klientom, którzy skorzystają z karty kredytowej MasterCard Gold i w ciągu 3 miesięcy od założenia konta opłacą nią jednorazowy zakup na kwotę co najmniej 600 zł w jednym ze sklepów sportowych. Promocja obowiązuje do odwołania.

Citi Handlowy

Promocja „Nagroda na powitanie w Citi Priority!” Osoby, które nie posiadały konta osobistego w banku po 30 czerwca br. i założą rachunek Citi Priority, mogą wziąć udział w promocji, dzięki której można zdobyć jedną z nagród:

 • 300 zł (75 zł/m-c) za utrzymanie na koncie średniomiesięcznego salda w wysokości 30 000 zł,
 • 200 zł (50 zł/m-c) za zasilanie konta otrzymywanym wynagrodzeniem w wysokości co najmniej 5 000 zł. Warunkiem otrzymania tej nagrody jest posiadanie w banku jednego ze wskazanych produktów kredytowych.

Posiadacz konta, który zasilił je kwotą 30 000 zł, ma dodatkowo prawo do skorzystania z promocyjnej oferty lokaty 3-miesięcznej.

Klient otrzyma przelew z nagrodą, jeśli poza wskazanymi wymogami wykona w danym miesiącu min. 2 transakcje kartą debetową na kwotę łączną w wysokości co najmniej 300 zł. W przypadku niezrealizowania warunków otrzymania premii w jednym z kolejnych 4 miesięcy, klient traci prawo do starania się o nią w kolejnych miesiącach. Do oferty można przystąpić do 30 grudnia 2016 r. Promocja jest dostępna dla pierwszych 1 000 klientów, którzy podpiszą jej regulamin.

Credit Agricole Bank Polska

Promocja „Mobilne 1 Konto”. Nowy klient zakładający 1Konto może otrzymać:

 • 50 zł w ramach bonusu za pierwszy wpływ na rachunek na kwotę min. 500 zł (jednorazowa premia),
 • 200 zł (każdego miesiąca do 20 zł) za zasilenie konta kwotą w wysokości co najmniej 500 zł w danym miesiącu oraz dokonanie min. 3 przelewów przez aplikację mobilną na przynajmniej 2 różne konta bankowe na kwotę łączną min. 10 zł.

Promocja zakłada również złożenie wniosku o wydanie karty debetowej oraz nadanie dostępu do bankowości internetowej. 1Konto można założyć do 31 grudnia 2016 r.

Promocja „Przenieś Konto II”. Nagroda w wysokości 100 zł przeznaczona jest dla klientów, którzy przeniosą rachunek z innego banku do Credit Agricole. Kryteriami dodatkowymi do spełnienia to:

 • złożenie wniosku o wydanie karty debetowej,
 • zawnioskowanie o nadanie dostępu do bankowości internetowej,
 • zasilenie konta comiesięcznymi wpływami w wysokości min. 1500 zł.

Promocja obowiązuje do odwołania.

eurobank

Promocja „Konto z bonusem nawet 500 zł”. Możliwość otrzymania 500 zł za otwarcie Konta na co dzień. Oferta skierowana jest do osób, które nie posiadały innego konta w banku na moment składania wniosku. Premia jest przyznawana w ramach bonusów za:

 • zalogowanie się do aplikacji mobilnej (Bonus dla Mobilnych) – 10 zł (bonus jednorazowy),
 • zasilenie konta z tytułu otrzymywanego dochodu oraz dokonywanie w danym miesiącu płatności bezgotówkowych kartą na kwotę co najmniej 300 zł (Bonus miesięczny dla Aktywnych) – 6 x 25 zł,
 • podpisanie umowy o kartę kredytową oraz dokonanie nią transakcji bezgotówkowych na sumę min. 300 zł w danym miesiącu (Bonus miesięczny za Kartę Kredytową) – 6 x 10 zł,
 • podpisanie umowy o limit w koncie (Bonus za Limit w Koncie) – 30 zł (bonus jednorazowy),
 • założenie lokaty na min pół roku na kwotę min. 10 000 zł (Bonus za Lokatę) – 50 zł (bonus jednorazowy),
 • spełnianie warunków Bonusu miesięcznego dla Aktywnych przez 12 miesięcy po miesiącu spełnienia jego warunków po raz pierwszy (Bonus dla Aktywnych 2) – 50 zł (bonus jednorazowy),
 • realizację warunków wszystkich powyższych bonusów (Ekstra Bonus) – 150 zł (bonus jednorazowy).

Nagroda za wszystkie wyżej wymienione bonusy (z wyłączeniem Bonusu dla Mobilnych) jest przyznawana po spełnieniu warunków Bonusu miesięcznego dla Aktywnych.

Konto w ramach promocji założyć można do 31 grudnia 2016 r.

Promocja „Konto Active z 2-letnią Gwarancją”. Bank oferuje 24-miesięczną gwarancję niezmienności opłat, która dotyczy obsługi rachunku, użytkowania karty debetowej oraz wypłat gotówki z bankomatów w całym kraju. Promocja dotyczy klientów, którzy otworzą konto Active lub zdecydują się na zmianę obecnego pakietu. Wniosek o konto złożyć można do 31 marca 2017 r.

ING Bank Śląski

Promocja „100 zł za otwarcie Konta”. Możliwość otrzymania nagrody w wysokości 100 zł za otwarcie Konta z Lwem Direct lub Konta Komfort. Warunkiem oferty promocyjnej jest dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 1 000 zł do 30 czerwca 2017 r. Konto można założyć do 28 lutego 2017 r.

mBank

Promocja „Konto podwójnie zarabiające II”. Klient może otrzymać od banku nagrodę w wysokości 300 zł (maks. 50 zł miesięcznie) naliczane jako 2% zwrotu za płatności kartą lub 2% zwrotu za transakcje zrealizowane Blikiem. Premia zostanie przyznana, jeśli w każdym z 6 miesięcy klient zaloguje się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej, zapewni jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości 1 000 zł oraz wykona płatności kartą lub za pomocą Blika na min. 250 zł łącznie. Klient otrzyma również promocyjne oprocentowanie konta w wysokości 3%, które obejmie średnie saldo miesięczne do kwoty maksymalnej 3 000 zł. Odsetki będą naliczane przez 7 miesięcy. eKonto standard lub eKonto plus założyć można do 31 stycznia 2017 r.

Orange Finanse

Promocja: „Dobry Start, święta 2016”. Promocja zapewnia niezmienność opłat przez 24 miesiące od momentu przystąpienia. Warunki specjalne obejmują bezpłatne prowadzenie konta osobistego, bezpłatną kartę bankową, wypłaty z bankomatów krajowych za 0 zł oraz darmowe przelewy internetowe. W ramach promocji klient otrzyma także 1 zł bonusu za pierwszą transakcję oraz promocyjne oprocentowanie nominalne konta oszczędnościowego. Z oferty mogą skorzystać ci, którzy są mobilnymi klientami Orange lub posiadają w Orange telefon na kartę. Ostatni dzień na założenie konta w okresie promocyjnym to 2 lutego 2017 r.

Promocja „Super Bank dla Klientów Orange, święta 2016”. Klient może otrzymać zwrot na konto abonenckie w wysokości 10 zł, jeśli jest mobilnym klientem Orange lub posiada w Orange telefon na kartę. Bonus zostanie przekazany, jeśli posiadacz konta dokona płatności bezgotówkowych na kwotę co najmniej 300 zł w danym miesiącu. Założyć Konto osobiste można do 2 lutego 2017 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 14.12.2016 r.

Powyższe oferty zostały zastąpione nowymi promocjami od Banku Pekao oraz BGŻ BNP Paribas. Pierwszy z nich nagradza nowych klientów biletami do kina. Jedynym warunkiem uprawniającym do otrzymania nagrody jest zawnioskowanie o kartę debetową. BGŻ BNP Paribas zdecydował się na zastosowanie znanego sobie rozwiązania. Tym razem otwarcie iKonta nie wiąże się z otrzymaniem gwarancji braku pobierania opłaty za prowadzenie rachunku, ale z możliwością zarobienia na moneybacku. Wybierając w sklepie płatność kartą, klient może zyskać do 200 zł. W obu ofertach tkwi pewien szkopuł – liczba nagród jest ograniczona, dlatego klienci, którzy będą zwlekać z otwarciem rachunku, mogą się nie załapać na promocyjne warunki.

Najwyższe premie w kontach osobistych w grudniu 2016

Najbardziej atrakcyjną promocję znaleźć można w BOŚ Banku. Klient, który poza otwarciem EKOkonta bez kosztów podpisze umowę o kartę kredytową, może otrzymać zwrot w wysokości 600 zł za zakup w sklepie sportowym. Premia zostanie przyznana, jeśli płatność zostanie dokonana wspomnianą kartą, a kwota na rachunku wyniesie min. 600 zł.

Niewiele mniej można dostać, otwierając Konto na co dzień w eurobanku. 500 zł wpłynie na konto po realizacji szeregu wymogów. Niezbędne będzie zainstalowanie aplikacji mobilnej, przelewanie wynagrodzenia, aktywne korzystanie z „debetówki” oraz skorzystanie z innych produktów z oferty banku.

Klienci, którzy skończyli 55 lat i otrzymują świadczenie emerytalno-rentowe, mogą być zainteresowani Kapitalnym Kontem od Alior Banku (część przejęta z Banku BPH). Za opłacanie kartą zakupów w aptece można otrzymać do 30 zł miesięcznie, co przekłada się na zysk w wysokości 360 zł rocznie. Dodatkowym atutem jest rezygnacja przez bank z opłaty za prowadzenie konta przez 2 lata.

Warte uwagi są również propozycje Citi Handlowego oraz mBanku. Dzięki nim możliwe będzie zdobycie 300 zł, jednak pod pewnymi warunkami. W Citi Handlowym konieczne będzie utrzymywanie salda w wysokości 30 000 zł i dokonywanie płatności kartą debetową. Bonus w mBanku traktowany jest jako zwrot za płatności. Do wyboru pozostanie korzystanie z karty debetowej lub systemu BLIK. Klient nie otrzyma premii, jeśli nie będzie logował się do aplikacji mobilnej, zasilał konta i dokonywał transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę.

Premie za polecanie kont osobistych w grudniu 2016

Zmiany nie ominęły również programów polecających, chociaż wysokość dostępnych nagród została na takim samym poziomie. Rekomendując rachunek znajomemu lub rodzinie można zyskać od 50 do 100 zł.

Niedługo po rozpoczęciu działalności, Nest Bank wprowadził możliwość zarabiania na polecaniu Nest Konta. Nagroda za skuteczną rekomendację wynosi 85 zł, czyli tyle samo, ile można było zdobyć w Banku SMART.

Zdobyć premię można również w ramach nowego programu „Mam Inteligo”. Bank nagrodzi polecającego kwotą 50 zł, pod warunkiem zrealizowania przez osobę polecaną transakcji bezgotówkowej w wysokości 200 zł oraz skorzystania co najmniej raz z systemu BLIK, dokonując płatności na kwotę min. 10 zł. Osobie, która założy konto z polecenia, również należy się premia. Na jej konto wpłynie 100 zł.

Pozostałe banki, w których można starać się o nagrody pieniężne w ramach programów polecających to:

 • Alior Bank – 60 zł za polecenie konta,
 • Bank Zachodni WBK – 50 zł za polecenie ROR,
 • Credit Agricole – 100 zł za rekomendację rachunku,
 • mBank – 100 zł za polecenie konta,
 • T-Mobile Usługi Bankowe – 50 zł za rekomendację ROR.

Warunki przyznania premii w poszczególnych bankach różnią się, dlatego klient zainteresowany uczestnictwem w programie powinien zapoznać się z jego regulaminem.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Co ty na to?
Heheszek Heheszek
0
Heheszek
O Mateńko O Mateńko
0
O Mateńko
Hejtuś Hejtuś
0
Hejtuś
Rekin Rekin
0
Rekin
Świntuch Świntuch
0
Świntuch
Czaruś Czaruś
0
Czaruś

log in

reset password

Back to
log in