Rafał Sura kandydatem PiS do RPP


Fot. Bartosz Wawryszuk

Profesor KUL Rafał Sura jest kandydatem PiS do Rady Polityki Pieniężnej. Miejsce w Radzie zwolnił niedawno Marek Chrzanowski, który został szefem nadzoru bankowego.

Kandydatura Sury została złożona przez senatorów PiS. – Tak, oczywiście, potwierdzam jak najbardziej – powiedział Sura poproszony o potwierdzenie swojej kandydatury.

Rafał Sura jest doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest pracownikiem Katedry Zarządzania Publicznego i Prawa Administracyjnego. W 2015 r. został z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości wybrany na członka Trybunału Stanu.

Z wcześniejszych informacji udzielonych dziennikarzom przez senatora PO Kazimierza Kleinę wynika, że kandydatem senatorów PO do RPP jest prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – dr hab. Marek A. Dąbrowski (był już senackim kandydatem PO do RPP podczas wyboru członków Rady na początku tego roku).

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych zbierze się 16 listopada i zaopiniuje wtedy kandydatury. Do wyboru członka RPP może dojść na posiedzeniu Senatu w dniach 16-17 listopada, o ile porządek obrad zostanie uzupełniony o taki punkt.

Miejsce w RPP zwolniło się po odwołaniu z niej Marka Chrzanowskiego. Chrzanowski – zanim został odwołany – dwukrotnie składał rezygnację. Teraz stoi na czele Komisji Nadzoru Finansowego, instytucji nadzorującej ponad 2 tys. podmiotów z aktywami wartymi ponad 2 biliony złotych.

PAP

Co ty na to?
Heheszek Heheszek
0
Heheszek
O Mateńko O Mateńko
0
O Mateńko
Hejtuś Hejtuś
0
Hejtuś
Rekin Rekin
0
Rekin
Świntuch Świntuch
0
Świntuch
Czaruś Czaruś
0
Czaruś

log in

reset password

Back to
log in